دربارۀ تپکا

شرکت دانش‌بنیان تولیدی پرتو کوره القایی «تپکا» با ۳۴ سال سابقه، اولین و بزرگترین طراح و سازنده کوره‌های القایی در کشور، با تولیدات انحصاری و دانش‌بنیان خود، بیش از ۶۰۰ سیستم القایی در حال کار با ظرفیت های ۱۰الی ۲۰ تن را در کارنامۀ صنعتی خود دارد.

این شرکت با طراحی و ساخت ماشین ریخته‌گری پیوسته (CCM)، گام بزرگی در جهت کسب توانمندی تامین ماشین‌آلات کارخانه‌های ریخته‌گری به صورت کلید در دست برداشته است. راه‌اندازی کوره های ذوب  القایی در کشور ازبکستان ، عراق برگ زرین دیگری از افتخارات شرکت تپکا است که هم‌تراز شدن نسل جدید کوره‌های این شرکت با استانداردهای بین‌المللی را اثبات می‌نماید و از دیگر افتخارات شرکت تپکا امضا تفاهم همکاری با شرکت OTTO JUNKER  آلمان یکی از بزرگترین شرکت های تولید کننده کوره های القایی و ماشین آلات صنعت متالورژِی در جهان می باشد. بارزترین ویژگی شرکت تپکا،دستیابی به دانش فنی کوره‌های القائی با تناژ بالا تا ظرفیت ۲۰ تن است که این ویژگی مرهون سال ها تلاش متخصصان نخبه کشور است. محصولات شرکت تپکا دامنه وسیعی از نیازمندی‌های صنعت در زمینه کاربردهای سیستم القایی را پوشش می‌دهد.

بیشتر بخوانید»

ماشین ریخته‌گری پیوسته

CCM یا ماشین ریخته‌گری پیوسته (Continuous Casting Machine) دستگاهی برای تولید بیلت فولاد استاندارد در طول مورد نظر است. از مزایای تولید بیلت به وسیله این دستگاه می‌توان به همگن‌بودن انجماد، یکنواخت‌بودن ابعاد بیلت، بالابودن کیفیت سطح بیلت، حذف عمده سرباره‌های ذوب به علت سرباره‌گیری در چند مرحله و سهولت در نورد اشاره کرد. این مزایا موجب می‌شود که محصول تولیدی نسبت به روش‌های سنتی، از کیفیت بسیار بالاتری برخوردار باشد.

اولین ماشین ریخته گری پیوسته شرکت پرتو کوره القایی تپکا در شهرک صنعتی بینالود به بهره برداری رسید، که شروعی برای راه اندازی ماشین های ریخته گری پیوسته در اقصی نقاط کشور از جمله شهرک صنعتی گرمسار ، ارومیه ، شرکت نورد و قطعات فولادی ایران و ….. بوده است.

بیشتر بخوانید»

(فیلم نمایش عملکرد اولین ماشین ریخته‌گری پیوسته ساخت شرکت تپکا، نصب شده در شهرک صنعتی بینالود )

محصولات تپکا در یک نگاه

کوره های گرمایش لوله

کوره پیشگرم فورج

کوره ذوب القایی

ماشین ریخته گری پیوسته

ذوب در خلاء

بریزینگ القایی

سختکاری القایی

کوره های آزمایشگاهی

ذوب چرخشی

ذوب معلق

تمام حقوق برای تپکا محفوظ است | طراحی: کاویانی آنلاین

close
وب‌سایت فارسیوب‌سایت فارسیوب‌سایت فارسی